(Celje, 25. 11. 2022) V Celju je v petek, 25. novembra 2022, v Kongresni dvorani Celjskega sejma potekala svečana proslava ob 70. obletnici Zveze šoferjev in avtomehanikov Celje. Svečanosti se je udeležila v. d. direktorja mag. Simona Felser, ki je zbrane tudi nagovorila. Med govorci so bili tudi predsednik Zveze združenj šoferjev in avtomehanikov Aleš Kocjančič, predsednik Združenja šoferjev in avtomehanikov Celje Ivan Žaberl, predstavniki Mestne občine Celje ter Policijske postaje Celje. Ob jubileju je bil izdan tudi zbornik, s katerim so obeležili razvoj prometne varnostne kulture na celjskem območju.
V. d. direktorja mag. Simona Felser, je v nagovoru udeležencem in članom med drugim izpostavila: »Javna agencija Republike Slovenije za varnost prometa z Združenjem šoferjev in avtomehanikov Celje že vrsto let uspešno sodeluje. Tradicionalno dobro sodelovanje z vami iz leta v leto krepimo, ob tem pa z optimizmom gledamo v skupno prihodnost še tesnejšega sodelovanja.
Pred nami je obdobje izvajanja nove nacionalne Resolucije varnosti cestnega prometa, s katero želimo do leta 2030 še izboljšati prometno varnost. Ne delamo si utvar, da to lahko storimo sami. Le s povezovanjem in sodelovanjem lahko skupaj pripomoremo k večji prometni varnosti, k uresničevanju nacionalnih in evropskih prizadevanj.«
Članom združenja je ob jubileju iskreno čestitala in poudarila, da že sedem desetletij aktivno prispevajo pomemben del v prometno varnost širšega celjskega območja.

Mag. Simona Felser